1 Yıldır düşüşte olan bitcoin son 1 haftadır sert bir yükselişe geçti, herkesin aklında olan soru şu, BOĞA SEZONU başlıyor mu ? 2019 senesi bitcoin için iyi geçmesini bekliyor çoğu uzmanlar, bazı uzmanlarda bunun bir başlangıç olduğunu ve 100 bin$ seviyelerinin yakın olduğunu söylüyor.
Bitcoin ve blockchain teknolojisi adaptasyonu küresel olarak artarken ABD’li Bitcoin yatırımcısı ve risk sermayesi girişimcisi Tim Draper’ın, Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macriye Bitcoin’i ülkenin resmi para birimi yapmasını söylemesinin ardından bitcoin yavas yavas yukarlara çıkmaya başladı…
Bitcoinin yükselmesinde ki bir haber de SEC’den geldi, Kasım ayından Hinman “oldukça açık” bir şekilde oluşturacakları yönergenin kripto paraların kesin olarak akıbetini belirleyeceğini ifade etti. Yönergede ağlar ve token’lerin menkul kıymet yasaları karşısında değerlendirme örnekleri bulunuyor.
Yönergede kar beklentisi, bir ya da daha fazla kurum desteği ve piyasada işlem görecek dijital varlık olup/olmadığı konularının altı çizildi. Howey test’inden referans alındı “başkalarının çabalarına dayanan” kar beklentisi ve token’ın kullanım alanının önemli olduğu belirtildi. Ayrıca token’ın satış fiyatıyla, piyasadaki fiyatı arasındaki korelasyon değerlendirmeye alınacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here